Poslední komentáře

Školení webové analytiky: Google Analytics a Google Webmaster Tools

Tvorba a správa webů - Školení webové analytiky: Google Analytics a Google Webmaster Tools

Popis školení

Skolení je zaměřeno na metody vyhodnocování úspěšnosti webových stránek, e-shopů, PR článků, reklamy na internetu (PPC, bannery …), affiliate programů a vyhodnocení dat z pohledu marketingu a managementu. U nás se dozvíte o metodách sběru dat, odhalí se vám nové možnosti, naučíte se dávat data do potřebných souvislostí za účelem reportování nebo vyhodnocení, seznámíte se s praktickými příklady a v nepolední řadě se naučíte nastavovat analytické nástroje tak, aby se vám s nimi snadno pracovalo.

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno pro manažery odpovědné za ekonomické výsledky, marketéry, správce PPC kampaní, webmastery a IT specialisty, tvůrce obsahu webu – copywritery a pracovníky provádějící reporty. Od účastníků se neočekává žádná předchozí znalost webové analytiky.

Bohužel aktuálně nemáme vyhlášen veřejný termín tohoto školení. Poptejte vlastní termín, individuální konzultaci nebo nás kontaktujte.

Osnova školení

  1. Formy způsobu sběru dat pro statistiky (serverové statistiky a JavaScriptový sběr dat)
  2. Princip fungování Google Analytics (dále jen „GA“)
  3. Vytvoření účtu a umístění měřícího kódu GA do webových stránek
  4. Pokročilé nastavení účtu GA (filtry, nastavení cílů, elektronický obchod ...)
  5. Vysvětlení významu pojmů ve statistice GA
  6. K čemu slouží Google Webmaster Tools (dále jen „GWT“) a jak jej začít používat
  7. Propojení GA s GWT a AdWords
  8. Význam a porovnávání různých statistických dat (data z PPC, sociálních sítí apod.) s různým způsobem měření za účelem vytvoření celkového obrazu reality

Poznámka

Na školení se dozvíte jak funguje sběr dat, odhalí se vám nové možnosti, naučíte se dávat jednotlivá data do potřebných souvislostí za účelem reportování nebo vyhodnocení, seznámíte se s praktickými příklady a v nepolední řadě se naučíte nastavovat analytické nástroje tak, aby se vám s nimi pracovalo snadno a s radostí.

Cena obsahuje

Studijní materiály, osvědčení o účasti a občerstvení.